Discussion:
Akcja "rekonstrukcja" Pomrocznej Sodomy na...?
(Wiadomość utworzona zbyt dawno temu. Odpowiedź niemożliwa.)
narciasz
2018-01-09 20:43:37 UTC
Permalink
Pięciu ministrów usuniętych z rządu.
Macierewicz zdymisjonowany, Radziwiłł odsunięty, wycięty Szyszko, a wstająca z kolan dyplomacja pożegnała Waszcza.
Zmiany są radykalne - z rządu znikają najważniejsze nazwiska i największe problemy. PiS zmienia twarz. Czy politykę też zmieni?
Moment, który jest wizytówką dzisiejszego przewrotu w rządzie.

Świr Antek zwolniony z roboty - dla Dowódcy Naiskuteczniejszej Armi Śwata - tudzież WOT, trzymanej od 8 lat monstrancji polityki smoleńskiej, tuż tuż przed wizytą w Biały Domu to symbol potężnej porażki - jeśli, nie kop w ryja.
Fakt, że Antoni opuścił ministerstwo obrony, oznacza polityczny przewrót. Bo odchodzi polityk, który uważany był za polityka "nietykalnego" i nieodwoływalnego.

Odchodzą z rządu Nasi - mówia pisowskie media, ale - na pociechę reasumują, że rodacy będą się koncentrować na nazwiskach. Ale jak kibice mawiają, nazwiska nie grają. Żeby wygrać, żeby osiągnąć sukces, musi być działanie całego zespołu - oświadczył Morawiecki- junior podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Miał rację - o nazwiskach będą mówić wszyscy. Bo pracę stracili ministrowie, którzy dla części elektoratu byli ikonami polityki PiS-u ostatnich dwóch lat.

Macierewicz - to oczywiste. Dlatego zastępuje go polityk do zaakceptowania przez tak zwany twardy elektorat.
Błaszczak do MON przechodzi z MSW i A.
Waszczykowski był symbolem sporu z Brukselą. Zmienia go dyplomata spoza partyjnego kręgu zaufanych prezesa - Jacek Czaputowicz.
Szyszko był ministrem hołubionym przez oj. Rydzyka, zabezpieczającym wpływy zakonnika z Torunia w rządzie. Ale odpowiedzialnym także za serię kryzysów, których Kowalczyk ma unikać.

- Gratuluje panu premierowi przede wszystkim odwagi i umiejętności dokonywania zmian. Nie tylko tych o charakterze personalnym, ale także tych o charakterze strukturalnym i organizacyjnym - mówił Duda.

Zagraniczne agencje:
Zmiany w rządzie sugerują chęć poprawy stosunków z Unią. Rekonstrukcja rządu ogłoszona we wtorek przez premiera pokazuje, że Polska chce poprawić stosunki z Unią Europejską - oceniają agencje prasowe. Podkreślając, że zdymisjonowani zostali najbardziej kontrowersyjni ministrowie.

Charakterystyczne jest to, kogo we wtorek nie było w Pałacu Prezydenckim. Nieobecność Kaczego, który na rządowych nominacjach od dwóch lat był gościem obowiązkowym - obok marszałków Sejmu i Senatu - została przemilczana przez ludzi premiera i przez ministrów. Ten sygnał wysłany przez PiS łatwo jednak odczytać. Nieobecność prezesa oznacza, że Kaczy chce się symbolicznie zdystansować od zmian i wysłać sygnał, że to decyzje w ogromnej mierze premiera.
Nowa drużyna, nowy premier. Każdy ma prawo dobierać sobie ministrów wedle własnego uznania - oświadczyła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Dymisję Macierewicza, do ostatniej chwili, do poniedziałkowego wieczoru, wymuszał Duda. Prezes PiS-u dał ostatecznie zielone światło. Zwolnienia Szyszki i Waszczykowskiego wyraźnie żądał premier. Prezes PiS-u się zgodził. Pobłogosławił tym zmianom, ale ich przeprowadzenie wzmacnia pozycję rezydenta i premiera. To ich autorskie zmiany.
Rezydent dziękuje ministrom i gratuluje Morawieckiemu "odwagi". Jestem otwarty na współpracę - zwrócił się we wtorek do członków nowej Rady Ministrów Duda. Będę czynił wszystko, żeby jak najlepiej współpracować z rządem - podkreślił.

Pierwsza decyzja Jacka Czaputowicza może sugerować także zmianę realną - zmianę polityki.
Niemcy są naszym głównym partnerem gospodarczym i politycznym. Zależy nam na utrzymaniu bardzo dobrych stosunków - oświadczył.

Poważna rekonstrukcja wymusi zmianę polityki nie tylko rządu, ale także opozycji. Bo z Rady Ministrów zniknęli najostrzej krytykowani i najłatwiejsi do krytykowania politycy.
Pierwsze reakcje opozycyjnych liderów były najlepszym wyrazem ich zaskoczenia. Chwilę po rekonstrukcji opozycja chciała złożyć wniosek o odwołanie ministra zdrowia. Nie zdążyła.

Politycy PiS mówią o zemście Kaczyńskiego na Antku, a przecież Antek wykonywał wszystkie polecenia Jarosława: wyciął z armii wybitnych generałów, przez lata karmił Polaków teoriami smoleńskiego zamachu. Może dlatego, że na politycznych wiecach imię Antoni skandowano równie często jak Jarosław. Czemu Antoni traci tekę? I czy traci wpływy?

Nowa rola zaufanego człowieka prezesa. "Nie można odmówić mu charakteru" Wędruje z prezesem po pagórkach, wspólnie łowią ryby, spędzają wakacje. Joachim Brudziński jest zwykle najbliżej ucha prezesa. Czy jako nowy szef MSW ma dbać o policję czy sam być politycznym stróżem w rządzie?

Nowy minister, nowe otwarcie. Znika poczucie beznadziei. Kardiolog Łukasz Szumowski zastąpi Konstantego Radziwiłła. W gorącym momencie siada na najgorętszym rządowym fotelu, ale ciągle ma szansę, by wysłuchać lekarzy, zrozumieć pacjentów i rozpocząć ponadpartyjną niezbędną reformę.

Czy po Pomrocznej Sodomie poprawi sięrelacje rządu z Komisją Europejską? Dzisiaj w Brukseli, spotkają się Morawiecki i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem.
Tematy przy stole:
"Konstytucja, wolne sądy, praworządność".
Czy nowy rząd ułatwi premierowi rozmowę?

Po godzinie 22.oo przewidziano spotkanie Morawieckiego z dziennikarzami.
John_Smith
2018-01-09 22:30:18 UTC
Permalink
Post by narciasz
Czy po Pomrocznej Sodomie poprawi sięrelacje rządu z Komisją Europejską? Dzisiaj w Brukseli, spotkają się Morawiecki i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem.
"Konstytucja, wolne sądy, praworządność".
Czy nowy rząd ułatwi premierowi rozmowę?
Po godzinie 22.oo przewidziano spotkanie Morawieckiego z dziennikarzami.
sie nie zlosc pEdziku, cos moze jeszcze zostalo...?

https://reporters.pl/11635/juncker-przyznaje-wielka-dziura-w-budzecie-ue-piniedzy-nie-ma-i-nie-bedzie/

ps: ale, jak Wlosi odejda...

https://reporters.pl/11549/wlochy-po-wygranych-wyborach-rezygnujemy-z-euro-bruksele-zmrozilo/
Loading...