Discussion:
177ósme poważne ostrzeżenie !
(Wiadomość utworzona zbyt dawno temu. Odpowiedź niemożliwa.)
narciasz
2018-03-12 19:14:36 UTC
Permalink
May powiedziała, że stan funkcjonariusza policji, który pierwszy pojawił się przy Skripalu i jego córce, jest ciężki, ale stabilny.Podkreśliła, że w sprawie ataku na byłego rosyjskiego pułkownika trwa śledztwo. Biorąc pod uwagę historię przeprowadzania przez Rosję sponsorowanych zabójstw i naszą ocenę, że Rosja uznaje niektórych dezerterów za cele do zlikwidowania, rząd stwierdza, iż jest wysoce prawdopodobne, że Rosja jest odpowiedzialna za atak na Siergieja i Julię Skripal - powiedziała May.Szefowa rządu ujawniła jednocześnie, że w przeprowadzonym 4 lipca w Salisbury ataku użyto broni chemicznej typu "nowiczok", która była w przeszłości produkowana i używana przez Rosję.Szefowa rządu podkreśliła, że "istnieją jedynie dwa możliwe wyjaśnienia tego, co się stało".

- Albo było to bezpośrednie działanie Rosji przeciwko naszemu państwu, albo rosyjski rząd stracił kontrolę nad potencjalnie katastrofalnie szkodliwym środkiem paralityczno-drgawkowym i pozwolił na to, aby wpadł w ręce innych osób - mówiła.Podkreśliła, że szef MSZ Boris Johnson wezwał ambasadora Rosji, by ten wyjaśnił, w jaki sposób broń chemiczna znalazła się w Salisbury.
Zażądała także "natychmiastowego przekazania pełnych informacji na temat programu rozwoju broni chemicznej 'nowiczok' do Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej".Ostrzegła, że jeśli nie otrzyma od Moskwy wiarygodnej odpowiedzi w tej sprawie, to atak ten zostanie potraktowany jako użycie siły na brytyjskim terytorium. Dodała, że czas na odpowiedź minie we wtorek o północy.- Wtedy wrócę do parlamentu i przedstawię pełny zakres działań, jakie podejmiemy w odpowiedzi - zapowiedziała.

Niemal natychmiast na wystąpienie May przed parlamentem zareagowały rosyjskie władze. - To cyrk w brytyjskim parlamencie - stwierdziła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, której słowa cytuje agencja TASS. - Wniosek jest oczywisty: to kolejna polityczna kampania informacyjna, oparta na prowokacjach - powiedziała.

Wcześniej o udział Rosji w otruciu Skripala zapytany został przez dziennikarza BBC prezydent Władimir Putin."Dojdźcie do sedna sprawy, a potem będziemy z wami o tym rozmawiać" - oznajmił rosyjski prezydent. Putin miał przypadek Skripala nazwać "jakąś tragedią". Pytany wcześniej w poniedziałek o spekulacje mediów dotyczące odpowiedzialności Moskwy za atak chemiczny na byłego agenta rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odpowiedział, że "nie słyszał deklaracji ze strony brytyjskich władz o ewentualnym udziale Rosji" w otruciu Skripala.

- Ten rosyjski obywatel pracował dla jednej ze służb wywiadu brytyjskiego, incydent miał miejsce na terytorium brytyjskim i w żaden sposób nie jest to problem Rosji, i tym bardziej jej przywódców - powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej.

Skripal w stanie krytycznym. Media ujawniają szczegóły współpracy rosyjskiego agenta z brytyjskimi służbami.
66-letni Siergiej Skripal, były pułkownik rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, który w przeszłości był skazany w Rosji za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii oraz towarzysząca mu 33-letnia córka Julia zostali 4 marca przyjęci w stanie krytycznym do szpitala. Wcześniej stracili przytomność podczas pobytu w centrum handlowym w mieście Salisbury na południowy zachód od Londynu.

Skripal, skazany w 2006 roku za dostarczanie Wielkiej Brytanii informacji wywiadowczych, w 2010 roku został ułaskawiony przez ówczesnego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa i objęty dokonaną na lotnisku w Wiedniu wymianą czterech rosyjskich więźniów na 10 szpiegów przetrzymywanych przez amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI). Po przybyciu do Wielkiej Brytanii zamieszkał w Salisbury wraz z żoną Ludmiłą, która w 2011 roku - według jednych źródeł - zginęła w wypadku samochodowym, a innych - zmarła wskutek choroby nowotworowej.

Londyńska policja potwierdziła w ubiegłym tygodniu, że doszło do próby zamordowania Skripala i jego córki przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego.

Ps. Robuś - Hellou! Czy dobrze myślę, żę Terenia z Małgośkom mogo nasypać Wowce soli na kant chuja?
u2
2018-03-12 19:17:32 UTC
Permalink
Post by narciasz
Wcześniej o udział Rosji w otruciu Skripala zapytany został przez dziennikarza BBC prezydent Władimir Putin."Dojdźcie do sedna sprawy, a potem będziemy z wami o tym rozmawiać" - oznajmił rosyjski prezydent.
dajecie sobie szczać na twarz, wy pierdolone banderowcy:)
--
General Skalski o zydach w UB :

"Rozanski, Zyd, kanalia najgorszego gatunku, razem z Brystigerowa,
Fejginami, to wszystko (...) nie byli ludzie."

prof. PAN Krzysztof Jasiewicz o zydach :

"Zydow gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, ze sa narodem
wybranym. Czuja sie oni upowaznieni do interpretowania wszystkiego,
takze doktryny katolickiej. Cokolwiek bysmy zrobili, i tak bedzie
poddane ich krytyce - za malo, ze zle, ze zbyt malo ofiarnie. W moim
najglebszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Zydami, bo on do
niczego nie prowadzi... Ludzi, ktorzy uzywają slow 'antysemita',
'antysemicki', nalezy traktowac jak ludzi niegodnych debaty, ktorzy
usiluja niszczyc innych, gdy brakuje argumentow merytorycznych. To oni
tworza mowe nienawisci".
Loading...