Discussion:
Geopolityka i hieny cmentarne, czyli o co chodzi z tymi Żydami?
(Wiadomość utworzona zbyt dawno temu. Odpowiedź niemożliwa.)
j***@gmail.com
2018-03-05 15:24:33 UTC
Permalink
Skoro chodzi o Żydów, to zapewne każdy powie, że chodzi o pieniądze i poniekąd będzie miał rację. Lecz zauważmy, że wybuch wideo-bomby o nazwie 'Polski Holokaust' zdołał przestraszyć nawet Żydów, którzy zaczęli się odcinać od nazbyt gorliwie przeprowadzonej akcji fundacji Rudermana. Dlatego są podstawy aby uważać, że sprawa ma drugie dno. Jakie? Oczywiście tutaj również chodzi o pieniądze, lecz myślę, że tym razem nie chodzi już o żydowskie pieniądze, lecz o dużo większe transfery. Jakie?
:
Być może ktoś widział archiwalne zdjęcie z początku II Wojny Światowej, kiedy na granicznej stacji kolejowej w mieście Przemyśl odbywało się regularne przetaczanie ropy naftowej z cystern radzieckich do niemieckich. To dzięki tej radzieckiej ropie Hitler mógł przez chwilę pomarzyć o 'niemieckiej Europie'. Jak obecnie wiadomo, niemiecko-radziecka granica na Bugu i Sanie nie miała żadnych szans na przetrwanie, natomiast koszt tego geopolitycznego projektu sięgnął dziesiątków milionów ludzkich istnień.
Otóż dzisiaj sytuacja robi się trochę podobna, tyle że rolę stacji kolejowej w Przemyślu mają odegrać rurociągi gazowe pod dnem Bałtyku. Geopolityczny projekt jest taki, że posowiecka Rosja będzie sprzedawać Niemcom gaz, a Niemcy będą go redystrybuować po krajach Europy - szczególnie po tych krajach, które nie miały realnej alternatywy dla rosyjskiego paliwa, czyli do krajów środkowej i wschodniej Europy.
Jednakże całkiem realne zalążki takiej alternatywy pojawiły się w postaci terminalu LNG w Świnoujściu oraz projektu gazociągu mającego sprowadzać do polski gaz z Morza Norweskiego. Ponadto PiS-owski rząd rzucił hasło Międzymorza, co ma oznaczać budowę infrastruktury komunikacyjnej, która mogłaby gospodarczo skonsolidować obszar pomiędzy Rosją i Niemcami. Na przykład mówi się o gazociągach ze Świnoujścia na Bałkany, dokąd miałby docierać amerykański gaz jako alternatywa dla gazu rosyjskiego.
Co to oznacza dla Rosji? Oczywiście ekspansję surowcową USA w strefę, którą Związek Sowiecki zdobył orężem, w której arbitralnie ustalał granice między podbitymi narodami. A teraz w polskim Szczecinie spacerują amerykanscy żołnierze, a do polskiego Świnoujścia zaczął już przypływać amerykański gaz, który w przyszłości może dobić rosyjską gospodarkę. Jak Rosja powinna się bronić przed taką perspektywą? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską. Jak to zrobić?
:
Najłatwiej przy pomocy izraelskich Żydów, którym od pewnego czasu grozi wojna ze strony rządzonego przez szyickich rewolucjonistów Iranu. Rewolucja irańskich ajatollachów ma się mniej więcej tak do rewolucji bolszewików, jak córka do swojej matki - mogą się ze sobą różnic, nie zgadzać, a nawet czasem pokłócić, lecz w kwestiach strategicznych słowo Pani Matki jest wiążące. A do takich kwestii należy na przykład decyzja, czy Iran napadnie na Izrael dzisiaj, czy może za lat kilka, kiedy izraelscy Żydzi przestaną być potrzebni w rosyjskiej grze o strefy wpływów w Europie.
Przez jakiś czas większości Żydów wydawało się, że obwiniając Polskę o Holokaust walczą o swój interes. Lecz po ostatnim występie fundacji Rudermana okazało się, że ktoś nazbyt życzliwy dmucha im w żagiel, że głównym przesłaniem tego krótkiego filmu nie jest pamięć o ofiarach Holokaustu, lecz zerwanie stosunków pomiędzy Polską i USA. Żydom może się to 'opłacać' w takim stopniu, w jakim nam może się 'opłacać' zerwanie stosunków USA z Turcją albo z Koreą Południową, jednak takie absurdalne życzenie zostało wyrażone dobitnie na końcu nagrania, jak to się robi w spotach reklamowych.
Teraz wyobraźmy sobie, że prezydent Trump ten spot obejrzał i tak się na Polaków zeźlił, że wkrótce odda ich w ręce Putina, z czego Putin będzie miał największy pożytek. A nawet gdy polaczki ugną kolana, pożytek z tego będzie niewielki, gdyż Polska i jej sąsiedzi zamiast płacić Ameryce za gaz, za rakiety, za nowoczesną technologię, zaczną się wypłacać amerykańskim hienom cmentarnym roszczącymi sobie prawo do spadku po pomordowanych w Europie Żydach.
:
Drodzy Państwo! Jeśli Stany Zjednoczone pod przywództwem Donalda Trumpa dadzą się nabrać na taki szwindel, to niestety będzie oznaczać, że albo cywilizację amerykańską opanowali kosmici, albo jest jeszcze gorzej, czyli że przestała już ona istnieć. A jeśli tak jest, to nie czeka nas ani opcja żydowska, ani rosyjska ani nawet Niemcy nie ostaną się jako podmiot rozgrywający w Europie. W takim układzie cały świat czeka opcja czysto chińska, czyli chińska nad nim dominacja bez żadnego dealu z innymi podmiotami.
Świat stanie się jednobiegunowy, choć niekoniecznie jednorodny, jako że będzie on posiadał jakąś hierarchiczną strukturę. Skoro nic na to nie poradzimy, to spróbujmy przynajmniej tak się w nowej strukturze ustawić, żeby nas sąsiedzi zbyt mocno nie kopali. A w tego rodzaju układankach obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy. To znaczy, że lepszy będzie ten, kto pierwszy wyczuje kierunek wiatru.
Po czym ten wiatr rozpoznać? Chociażby po tym, jaki będzie efekt ostatnio rozpętanej burzy. Wtedy się dowiemy, co kryje się za hasłem "America first" - prymat interesów strategicznych, czy cmentarnych hien.

Jacek Biały
Bombardier Dąs vel Karbonylek
2018-03-05 15:43:45 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
Jak Rosja powinna się bronić przed taką perspektywą? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską. Jak to zrobić?
E tam, myślę że srulkowie zwyczajnie stracili cierpliwość do PL.
Tyle szarpali PL, tyle ciągali, Donka cisnęli, Dudeła cisnęli o forsę.
Do tego doszła kampania wyborcza u srulków i każdy chce być bojcem.


Pisiorstwo oszacowało wypłaty na reprywatyzację na 20 mld.
Ciekawi mnie jak wytłumaczą to ludowi.
j***@gmail.com
2018-03-05 17:37:13 UTC
Permalink
--- Do tego doszła kampania wyborcza u srulków i każdy chce być bojcem. 
---

Zgadza się. Tylko do kogo pojechał Netanjahu po pochwałę i kto na tym zyskuje najwięcej? Przecież to wszystko jest tak grubymi nićmi szyte, że tylko kompleks bezsilnego peerelczyka nie pozwala w tym dojrzeć brudnej łapy czekisty.
:
Nawet bym się zdziwił, gdyby Putin nie poszczuł Żydów na Polaków. Znam dobrze komuszków - to są ludzie wychowani w kulcie własnej bezkarności (kursy dia-matu). Budzenie lęku i dziejowa bezkarność jest ich prawdziwą religią. Bez tego komuch czuje się nagi, traci ochotę do życia, wstydzi się samego siebie, popada w depresję.
Tymczasem tutaj wpływa amerykański tankowiec z amerykańskim gazem na "NASZE PODWÓRKO". Do tego amerykańskie Abramsy przy NASZYCH granicach!!! Amerykańskie haubice 30 km od największej bazy na Bałtyku - wysuniętej pięści na Zachodzie.
Gdy były to samie polaczki, można było ich brać na huki... Ale to są te bezczelnie typki, które patrzą z góry i ciągle przypominają tą bolesną prawdę, że to nie Rosja wygrała zimną wojnę...
Boże Historii widzisz a nie grzmisz?!!!

JB
Piotr
2018-03-05 18:59:28 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
w polskim Szczecinie spacerują amerykanscy żołnierze, a do polskiego Świnoujścia zaczął już przypływać amerykański gaz, który w przyszłości może dobić rosyjską gospodarkę. Jak Rosja powinna się bronić przed taką perspektywą? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską. Jak to zrobić?
[...]
Post by j***@gmail.com
Najłatwiej przy pomocy izraelskich Żydów
[...]
Post by j***@gmail.com
Teraz wyobraźmy sobie, że prezydent Trump ten spot obejrzał i tak się na Polaków zeźlił, że wkrótce odda ich w ręce Putina, z czego Putin będzie miał największy pożytek.
Smialo - panie Jacku, connect the dots - w takim razie na czyja korzysc
pracuja autorzy ustawy o IPN _ktora wszystko to umozliwila_ ? ;-)


I na czyja korzysc pracuje Partia, ktora dala amunicje wrogom Polski w USA i na calym swiecie i rozpropagowala po calym swiecie koncept "polskich obozow smierci" i upowszechniala obraz Jedwabnego jako symbolu stosunku Polkaow do Zydow (dzieki tej ustawie cala prasa argentynska przedrukowala tekst o Jedwabnym ilustrowanym ... zolnierzami podziemia)?

Nie sadze, aby autorzy ustawy i Pierwszy Prezes Partii i jego ministrowie byli platnymi agentami Rosji, ale to znaczy, ze pojecie "uzytecznego idioty" weszlo na zupelnie nowy poziom...

Piotr
j***@gmail.com
2018-03-05 20:27:24 UTC
Permalink
O problemie 'polskich obozów' usłyszałem w szkole bodajże jeszcze w czasach Gomułki. I musieliśmy z tym garbem żyć przez dziesięciolecia. Cóż mogli o nas myśleć gdzieś w szerokim świecie? Ci co się na tym nie znali, mogli sobie myśleć paskudnie, tak jak my o jakichś francuskich Jakobinach, albo o belgijskich kolonistach w dorzeczu Konga. Jednak najgorszego mniemania mogli o nas nabrać ci, co znali prawdę, czyli wykształcone elity, które mają największy wpływ na losy świata.
Bo oto można było sobie pomyśleć, że środku Europy żyją ludzie, na których można nasikać, a oni będą udawać, że deszcz pada. I z tym wrzodem również musieliśmy żyć przez dziesiątki lat. Teraz wrzód pękł i ja mam się przejmować tym, że jacyś argentyńscy pismacy zanudzają swoich czytelników egzotycznym sporem?

JB
Piotr
2018-03-08 14:48:34 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
Teraz wrzód pękł i ja mam się przejmować tym, że jacyś argentyńscy pismacy zanudzają swoich czytelników egzotycznym sporem?
Huh ???? Przeciez to _Pan_ otworzyl ten watek ze swoim blyskotliweym argumentem jak to antypolska propaganda na swiecie o antysemickosci Polakow jest centralna czescia planu Rosji odizolowania Polski i rzucenia jej na kolana? Nie pamieta swoich tez sprzed paru dni?

"A teraz w polskim Szczecinie spacerują amerykanscy żołnierze, a do polskiego Świnoujścia zaczął już przypływać amerykański gaz, który w przyszłości może dobić rosyjską gospodarkę. Jak Rosja powinna się bronić przed taką perspektywą? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską. Jak to zrobić?"

i odpowiedz byla - przez upowszechnianie stereotypow o krwiozerczym antysemityzmie Polakow z okazji ustawy PiSu o IPN.

I dlatego pytalem sie p. Bialego co sadzi o autorach ustawy o IPN, ktorzy to wszystko umozliwili:

"Smialo - panie Jacku, connect the dots - w takim razie na czyja korzysc
pracuja autorzy ustawy o IPN _ktora wszystko to umozliwila_ ? ;-)

I na czyja korzysc pracuje Partia, ktora dala amunicje wrogom Polski w USA i na calym swiecie i rozpropagowala po calym swiecie koncept "polskich obozow smierci" i upowszechniala obraz Jedwabnego jako symbolu stosunku Polkaow do Zydow"

I zamiast odpwoiedzi na te konkretne pytania do jego oryginalego artykulu - mamy panaJackowe, panie dziejku, reminiscencje z jego szkolnych lat za Gomulki. Caly pan Jacek, caly on.

Piotr
j***@gmail.com
2018-03-08 18:02:22 UTC
Permalink
-----
Huh ???? Przeciez to  _Pan_  otworzyl ten watek ze swoim blyskotliweym argumentem jak to antypolska propaganda na swiecie o antysemickosci Polakow jest centralna czescia planu Rosji  odizolowania Polski i rzucenia jej na kolana? Nie pamieta swoich tez sprzed paru dni? 
-----
Doprawdy Trela nie wiem gdzie pan to u mnie przeczytał???! Już gdzieś panu pisałem, że miesza pan fakty na temat innych osób z własnym o nich mniemaniem (bardzo zresztą schematycznym). No więc gdzie ja pisałem, że 'Putin chce rzucić Polskę na kolana'? Pan czytaj uważnie, będzie mniej tutaj zbędnego strzępienia paluchów!

Putin proszę Pana nie ma nic do Polski jako takiej. Putin jako ambitny czekista chce rozbić NATO i od lat stara się to robić na wielu frontach. Gdy miał pieniądze, finansował różne nacjonalistyczne partie na zachodzie Europy. Gdy w Moskwie bawił ekscentryczny miliarder Donald Trump, posyłał mu dziwki do apartamentu naszpikowanego elektroniką, bo to nigdy nie wiadomo co może się przydać... No więc tak mu się te nagrania przydały, że ma dzisiaj Abramsy na odległość strzału od największej bazy morskiej w Europie. Dlatego teraz przyszła kolej na Żydów, żeby ich poczuć na Polaków - pan wie co mu z tego wyjdzie? Ja uważam, że mniej więcej to samo co do tej pory. Za pomocą tego rodzaju intryg on może rządzić u siebie.
I daj mu Pan Bóg jak najdłużej! Chyba żaden ruski car tak nie przyłożył się polskiej sprawie we świecie jak towarzysz Putin.

JB


JB
Piotr
2018-03-09 15:58:34 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
-----
Huh ???? Przeciez to  _Pan_  otworzyl ten watek ze swoim blyskotliweym argumentem jak to antypolska propaganda na swiecie o antysemickosci Polakow jest centralna czescia planu Rosji  odizolowania Polski i rzucenia jej na kolana? Nie pamieta swoich tez sprzed paru dni? 
-----
Doprawdy Trela nie wiem gdzie pan to u mnie przeczytał???!
Jak to nie - w nadetym poscie otwierajacym ten watek. Dla ulatwienia nawet podalem Bialemu fragmenty postu Bialego - wie Bialy te ktore Bialy wycial w swojej odpowiedzi:

[Jacek Bialy:] >> w polskim Szczecinie spacerują amerykanscy żołnierze, a do polskiego Świnoujścia zaczął już przypływać amerykański gaz, który w przyszłości może dobić rosyjską gospodarkę. Jak Rosja powinna się bronić przed taką perspektywą? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską. Jak to zrobić?
Post by j***@gmail.com
Post by j***@gmail.com
[...]
Najłatwiej przy pomocy izraelskich Żydów
[...]
Teraz wyobraźmy sobie, że prezydent Trump ten spot obejrzał i tak się na Polaków zeźlił, że wkrótce odda ich w ręce Putina, z czego Putin będzie miał największy pożytek. "
[ja]> Smialo - panie Jacku, connect the dots - w takim razie na czyja korzysc
pracuja autorzy ustawy o IPN _ktora wszystko to umozliwila_ ? ;-)
Post by j***@gmail.com
Już gdzieś panu pisałem, że miesza pan fakty na temat innych osób z własnym o nich mniemaniem (bardzo zresztą schematycznym).
nikt Pana z niczym nie miesza - wskazuje na implikacje Pana wlasnych twierdzn e i pytam sie czy potrafi Pan "connect the dots" SWOICH WLASNYCH TWIERDZEN
Post by j***@gmail.com
No więc gdzie ja pisałem, że 'Putin chce rzucić Polskę na kolana'?
tam gdzie twierdzil ze za spotem fundacji Rudermana stoi Rosja, bo Rosja
chcial go uzyc dla lobbowania do zerwania relacji miedzy USA i Polska:

Jacek Bialy: "Teraz wyobraźmy sobie, że prezydent Trump ten spot obejrzał i tak się na Polaków zeźlił, że wkrótce odda ich w ręce Putina, z czego Putin będzie miał największy pożytek. A nawet gdy polaczki ugną kolana [etc]"
Post by j***@gmail.com
Pan czytaj uważnie, będzie mniej tutaj zbędnego strzępienia paluchów!
_Pan_ to mowi? ;-)
Post by j***@gmail.com
Putin proszę Pana nie ma nic do Polski jako takiej. Putin jako ambitny czekista chce rozbić NATO i od lat stara się to robić na wielu frontach.
I nikt nie mowil ze Polska jest jedynym celem Putina - Panski tekst jest tylko o jednym z tych frontow - polskim froncie gdzie Polske atakuje za stworzenie alternatywy dla rosyjskiego gazu:

"całkiem realne zalążki takiej alternatywy pojawiły się w postaci terminalu LNG w Świnoujściu oraz projektu gazociągu mającego sprowadzać do polski gaz z Morza Norweskiego. Ponadto PiS-owski rząd rzucił hasło Międzymorza, co ma oznaczać budowę infrastruktury komunikacyjnej, która mogłaby gospodarczo skonsolidować obszar pomiędzy Rosją i Niemcami."
Jacek Bialy

I jak to ma Rosja storpedowac? Wg Jacka Bialego - przy pomocy Zydow:

"Jak Rosja powinna się bronić przed taką perspektywą? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską. Jak to zrobić? Najłatwiej przy pomocy izraelskich Żydów"
Jacek Bialy

aby "obwiniając Polskę o Holokaust" doprowadzic do "zerwanie stosunków pomiędzy Polską i USA" [znow:(c) Jacek Bialy] i /lub by oslabic Polske ekonomicznie i militarnie:


"zamiast płacić Ameryce za gaz, za rakiety, za nowoczesną technologię, zaczną się wypłacać amerykańskim hienom cmentarnym roszczącymi sobie prawo do spadku po pomordowanych w Europie Żydach. "
Jacek Bialy

I stad byla moja propozycja dla Pana:

" Smialo - panie Jacku, connect the dots - w takim razie na czyja korzysc
pracuja autorzy ustawy o IPN _ktora wszystko to umozliwila_ ?"

I nie, Panskie wspomininki z czasow Gomulki nie jest odpwoiedzia na powyzsze pytanie.

Piotr
j***@gmail.com
2018-03-09 21:23:40 UTC
Permalink
Pan niezrozumiał mojej ironii, a raczej zbyt poważnie ją potraktował. Być może to z powodu braku kontaktu z językiem polskim, ale widać, że wysławia się pan w nim dostatecznie dobrze.
Wszelako wyrażę się prościej - Putinowi nie chodzi o Polskę, lecz o rozbicie NATO i wyrugowanie amerykańskich wpływów z Europy. Stara się to robić od wielu lat na wiele sposobów ze skutkiem raczej odwrotnym do zamierzonego. Dlatego podobny skutek prognozuję i tym razem niezależnie od tego jak z merytorycznego punktu widzenia oceniać najnowszą ustawę w sprawie IPN. Traktuję te tematy jako odrębne, co chciałem wcześniej panu zasugerować.

JB
Z***@hotmail.com
2018-03-09 00:29:02 UTC
Permalink
Skoro chodzi o Polakow, to zapewne kazdy powie, ze chodzi o niewinnosc
i poniekad bedzie mial racje. Lecz zauwazmy, ze wybuch wideo-bomby o
nazwie 'Stosunki polsko-zydowskie podczas WWII i po wojnie' zdolal
przestraszyc Polakow, którzy zaczeli sie odcinac nie tylko od
przedwojennego antysemityzmu, ale nawet od nazbyt gorliwie
przeprowadzonej akcji marca 68. Dlatego sa podstawy aby uwazac, ze
sprawa ma drugie dno. Jakie? Oczywiscie tutaj równiez chodzi o
niewinnosc, lecz mysle, ze tym razem nie chodzi juz o polska
niewinnosc, lecz o duzo wieksze niewinnosci. Jakie?

Byc moze ktos widzial archiwalne zdjecie przed poczatkiem II Wojny
Swiatowej, kiedy Zydzi koczowali na granicznej stacji kolejowej w
miescie Zbaszyn. 28 i 29 pazdziernika 1938, SS i Gestapo zatrzymali
15 000 polskich Zydów i wyslali ich za granice, do Polski. Uchodzcy ci
zostali zawróceni przez polskie sluzby graniczne i potem internowani w
obozie pomiedzy Niemcami i Polska w Zbaszyniu. Byli trzymani w zlych
warunkach do czasu, kiedy Polska ostatecznie pozwolila im na przyjazd
do kraju w 1939. Zydom znacznie latwiej zylo sie w czasie rzadów
autorytarnych marszalka Józefa Pilsudskiego (1926?1935), który
opowiadal sie za ocenianiem obywateli wedlug kryterium zaslug dla
kraju, a nie narodowosci. Szczególnie polscy Zydzi cenili sobie rzady
popieranego przez Pilsudskiego liberalnego Kazimierza Bartla. Jednak z
wielu powodów, wlaczajac w to Wielki kryzys, ich sytuacja nigdy nie
byla satysfakcjonujaca. Z kolei w 1933 w Przewrotach Dmowski okreslil
mniejszosc zydowska jako najciezsze dla niej [Polski] zagadnienie.
Kolejne rzady Polski nie mialy pomyslu na polityke wobec 3 milionów
zydowskich obywateli, którzy w wiekszosci nie chcieli asymilacji, a
takze wobec mlodej, przejawiajacej polityczne i spoleczne ambicje
inteligencji zydowskiej, robiacej kariery w prestizowych zawodach, np.
prawniczych i lekarskich. Sytuacja mniejszosci pogorszyla sie po
smierci marszalka, która wiekszosc Zydów odebrala jako tragedie. W
latach 1935?1937 w rozruchach antysemickich zginelo 97 Zydów, a ok.
500 odnioslo obrazenia.
Otóz dzisiaj sytuacja robi sie troche podobna, tyle ze role stacji
kolejowej w Zbaszynie maja odegrac rurociagi gazowe pod dnem Baltyku.
Geopolityczny projekt jest taki, ze posowiecka Rosja bedzie sprzedawac
Niemcom gaz, a Niemcy beda go redystrybuowac po krajach Europy -
szczególnie po tych krajach, które nie mialy realnej alternatywy dla
rosyjskiego paliwa, czyli do krajów srodkowej i wschodniej Europy.
I najstraszniejsze - Polska nie zarobi na tym ani grosza, a przeciez
pieniadze na 500+ trzeba skads wyskubac.

Jednakze calkiem realne zalazki takiej alternatywy pojawily sie w
postaci terminalu LNG w Swinoujsciu oraz projektu gazociagu majacego
sprowadzac do polski gaz z Morza Norweskiego. Ponadto PiS-owski rzad
rzucil haslo Miedzymorza, co ma oznaczac budowe infrastruktury
komunikacyjnej, która moglaby gospodarczo skonsolidowac obszar
pomiedzy Rosja i Niemcami. Na przyklad mówi sie o gazociagach ze
Swinoujscia na Balkany, dokad mialby docierac amerykanski gaz jako
alternatywa dla gazu rosyjskiego.
Co to oznacza dla Rosji? Oczywiscie ekspansje surowcowa USA w strefe,
która Zwiazek Sowiecki zdobyl orezem, w której arbitralnie ustalal
granice miedzy podbitymi narodami. A teraz w polskim Szczecinie
spaceruja amerykanscy zolnierze, a do polskiego Swinoujscia zaczal juz
przyplywac amerykanski gaz, który w przyszlosci moze dobic rosyjska
gospodarke. Jak Rosja powinna sie bronic przed taka perspektywa?
Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Polski ze Stanami
Zjednoczonymi i z Europa Srodkowa. Jak to zrobic?
Przekonac polskich politykow ze Polska jest atakowana przez caly
Zachodni swiat i jedynym ratunkiem przed tymi atakami jest
ograniczenie wolnosci slowa, najlepiej sprobowac zakneblowac Zydom i
Ukraincom usta ktorzy poskarza sie Zachodniemu swiatu ze Polska
wybrala ten sam kierunek co Turcja.

Przez jakis czas wiekszosci Polakow wydawalo sie, ze obwiniajac
Zachodni swiat o szkalowanie Polski, Polakow i Polskosci dbaja o swój
interes, lecz okazalo sie, ze ktos nazbyt zyczliwy dmucha im w
zagiel. PiSowi moze sie to 'oplacac' gdyz zdobywaja wieksza
popularnosc wsrod duzej czesci polskich wyborcow, jednak takie
absurdalne postepowanie moze narazic Polske na duze straty finansowe.
Teraz wyobrazmy sobie, ze prezydent Trump zauwazyl ze Polska robi sie
coraz mniej demokratyczna, gdy nawet opinia na temat co wydarzylo sie
ponad 70 lat temu moze spowodowac 3 letnia kare wiezienia i tak sie na
Polaków zezlil, ze wkrótce odda ich w rece Putina, z czego Putin
bedzie mial najwiekszy pozytek. A nawet gdy polaczki ugna kolana,
pozytek z tego bedzie niewielki, gdyz Polska straci kredyt Zachodu, a
500+ trzeba jednak placic.
:
Drodzy Panstwo! Jesli Stany Zjednoczone pod przywództwem Donalda
Trumpa dadza sie nabrac na taki PiSowski szwindel, to niestety bedzie
oznaczac, ze albo cywilizacje amerykanska opanowali kosmici, albo jest
jeszcze gorzej, czyli ze przestala juz ona istniec. A jesli tak jest,
to nie czeka nas ani opcja amerykanska, ani rosyjska ani nawet Niemcy
nie ostana sie jako podmiot rozgrywajacy w Europie. W takim ukladzie
caly swiat czeka opcja czysto chinska, czyli chinska nad nim dominacja
bez zadnego dealu z innymi podmiotami.
Swiat stanie sie jednobiegunowy, choc niekoniecznie jednorodny, jako
ze bedzie on posiadal jakas hierarchiczna strukture. Skoro nic na to
nie poradzimy, to spróbujmy przynajmniej tak sie w nowej strukturze
ustawic, zeby nas sasiedzi zbyt mocno nie kopali. A w tego rodzaju
ukladankach obowiazuje zasada: kto pierwszy ten lepszy. To znaczy, ze
lepszy bedzie ten, kto pierwszy wyczuje kierunek wiatru.
Po czym ten wiatr rozpoznac? Chociazby po tym, jaki bedzie efekt
ostatnio rozpetanej burzy. Wtedy sie dowiemy, co kryje sie za haslem
"America first" - prymat interesów strategicznych, czy cmentarnych
hien.


Zalek herbu Bloom
Loading Image...
j***@gmail.com
2018-03-09 07:06:33 UTC
Permalink
:-DD
To żeś pan się natrudził przy tym panie Zalku... Teraz ktoś przeczyta i pomyśli: co ma wspólnego stacja kolejowa w Zbąszynie z rurami na dnie Bałtyku? Poszpera w googlach i nie znajdzie nic.
Toteż pomyśli sobie, że szanowny pan Zalek ma nierówno pod sufitem i po co panu było to odwracanie kota ogonem? Nie lepiej napisać coś od siebie?

JB
Z***@hotmail.com
2018-03-09 10:38:39 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
:-DD
To żeś pan się natrudził przy tym panie Zalku... Teraz ktoś przeczyta i pomyśli: co ma wspólnego stacja kolejowa
w Zbąszynie z rurami na dnie Bałtyku? Poszpera w googlach i nie znajdzie nic.
Toteż pomyśli sobie, że szanowny pan Zalek ma nierówno pod sufitem i po co panu było to odwracanie kota ogonem?
Nie lepiej napisać coś od siebie?
JB
Panie Jacku,

Przeciez wcale sie nie natrudzilem tylko skopiowalem to co Pan
nabazgral wymieniajac Panskie glupoty na glupoty moje.
Dlaczego? Aby udowodnic potege intelektualna PiSu.
PiS potrafil przekonac Polakow ze caly swiat, a Zydzi przede wszystkim
atakuja Polske, wiec jedynym rozwiazaniem isc w slad Turcji i
ograniczyc wolnosc slowa.
Niech Pan sobie wyobrazi reakcje Polakow, jesli Niemcy ustanowia
podobne prawo, jako dowod podajac orginalny pomnik w Jedwabne gdzie
Polacy oskarzali Niemcow o spalenie 1600 Zydow.
Mysli Pan ze wtedy jakis Niemiec wpadl by na pomysl tlumaczyc protesty
Polakow Putinem?

Zalek
j***@gmail.com
2018-03-09 15:20:09 UTC
Permalink
Oczywiście że Żydzi atakują dzisiaj Polskę - nie wszyscy, są tacy Żydzi, którzy bronią Polski i stosunków z Polską i takich jest coraz więcej. Ja temu się nie dziwię, bo niby dlaczego wszyscy Żydzi mieliby ponosić konsekwencje awanturniczych działań kół politycznych w Izraelu, którym się wydaje, że im wszystko wolno?
Proszę sobie przekalkulować ilu Żydów głosowało na Trumpa? Ortodoksów takich jak Jared Kushner jest tam naprawdę niewielu, jako że większość Żydów w USA to lewactwo z mediów i showbiznesu. Odwrotnie niż tamtejsza Polonia, która jest w większości konserwatywna, gdyż lewactwa ma już dość w starym kraju.
Tak sobie myślę, że przy pani Clintonowej, to byscie więcej ugrali, ale jej nie ma i nigdy nie będzie. A jeśli wyjdzie na jaw, że za nagonką Netanjahu stoją ludzie z FSB mieszkający obecnie w Izraelu, to naprawdę temu krajowi nie zazdroszczę. I nawet stu Kushnerów im nie pomoże, bo niby w jaki sposób? Przecież w USA nie rządzą rodzinne koterie, tylko służby specjalne, przed którymi Kushner niedawno musiał się tłumaczyć ze swoich zbyt zażyłych kontaktów z Rosjanami.

JB
Z***@hotmail.com
2018-03-10 01:08:21 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
Oczywiście że Żydzi atakują dzisiaj Polskę - nie wszyscy, są tacy Żydzi,
którzy bronią Polski i stosunków z Polską i takich jest coraz więcej. Ja temu
się nie dziwię, bo niby dlaczego wszyscy Żydzi mieliby ponosić konsekwencje
awanturniczych działań kół politycznych w Izraelu, którym się wydaje, że im
wszystko wolno?
Proszę sobie przekalkulować ilu Żydów głosowało na Trumpa? Ortodoksów takich
jak Jared Kushner jest tam naprawdę niewielu, jako że większość Żydów w USA to
lewactwo z mediów i showbiznesu. Odwrotnie niż tamtejsza Polonia, która jest w
większości konserwatywna, gdyż lewactwa ma już dość w starym kraju.
Tak sobie myślę, że przy pani Clintonowej, to byscie więcej ugrali, ale jej
nie ma i nigdy nie będzie. A jeśli wyjdzie na jaw, że za nagonką Netanjahu
stoją ludzie z FSB mieszkający obecnie w Izraelu, to naprawdę temu krajowi nie
zazdroszczę. I nawet stu Kushnerów im nie pomoże, bo niby w jaki sposób?
Przecież w USA nie rządzą rodzinne koterie, tylko służby specjalne, przed
którymi Kushner niedawno musiał się tłumaczyć ze swoich zbyt zażyłych kontaktów
z Rosjanami.
JB
Panie Jacku,
Moglbym zrobic przeglad prasy swiatowej i wykazac Panu ze znacznie
czesciej atakuje sie USA, Izrael, Rosje i inne kraje niz Polske, ale
kuda mi do PiSowskich geniuszy - przekonali duza czesc Polakow ze
"Oczywiscie ze Zydzi atakuja dzisiaj Polske".
A wiec jedyne co mi pozostaje zyczyc Polsce aby nie dala sie tym
"atakom" i zakneblowala kazdego kto nie uwaza ze Polacy sa
najniewinniejszym, najuczciwszym, najszczerszym,
najinteligientniejszym narodem na swiecie, ktory zawsze byl tylko
ofiara spisku wrednych sasiadow, tudziez piatej kolumny.
Powodzenia!


Zalek herbu Bloom
http://sciepa.org/pictures/mojeGodlo.png
j***@gmail.com
2018-03-10 10:43:53 UTC
Permalink
Słusznie panie Zalek! Obecna awantura nie jest nawet atakiem na Polskę, lecz dalszym ciągiem ataków na prezydenta Trumpa i prowadzoną przez niego politykę. W zeszłym roku był w Warszawie, gdzie wygłosił płomienie przemówienie pełne uznania i miłości do narodu polskiego. Jak to wyglądało od strony Kremla? Ano tak, jakby rozjuszony byk wszedł na nieswoją posesję. Dlatego należy byczka przepłoszyć:
"Zobacz gdzieżeś wlazł gamoniu! W gniazdo faszystow i żydożerców. Skoro ty ich tak lubisz, to kim ty jesteś? Taki sam ciemniak i ksenofob jak oni..." I tak dalej.
Typowa nagonka radzieckich służb specjalnych, w którą niestety dali się wciągnąć izraelscy politycy, oraz niektóre środowiska żydowskie w USA.
Na szczęście są też Żydzi, którzy nie ulegli tej prowokacji, a wręcz starają się jej przeciwdziałać. Takie trudne momenty też się przydają, bo przynajmniej widać kto jest kto.

JB
Piotr
2018-03-11 05:18:33 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
"Zobacz gdzieżeś wlazł gamoniu! W gniazdo faszystow i żydożerców. Skoro ty ich tak lubisz, to kim ty jesteś? Taki sam ciemniak i ksenofob jak oni..." I tak dalej.
Typowa nagonka radzieckich służb specjalnych, w którą niestety dali się wciągnąć izraelscy politycy, oraz niektóre środowiska żydowskie w USA.
znow upiera sie Pan zapominac o zaslugach PiS - bez PiSowskiej ustawy o IPN caly misterny plan radzieckich sluzb specjalnych by nie zaistnial. A wiec: Brawo Oni! Po ich owocach poznacie ich.

Piotr
Andrew Karts
2018-03-11 07:01:43 UTC
Permalink
Nie zaistnialo by to co juz istnialo, panie Piotrze? Teraz to drzewo wydaje sie byc mnie pochyle.Nieprzewidywalnosc moze miec rowniez swoje zalety i zapewne ma w polityce..
j***@gmail.com
2018-03-11 11:43:32 UTC
Permalink
Wszystko ma swoje zady i walety ;) Mówiąc już poważnie, polityka nie jest sztuką dowodzenia swoich racji. Polityka polega na umiejętności wykorzystywania różnych sytuacji.
Obecna awantura coraz bardziej śmierdzi Kremlem, lecz nie chodzi o to, żeby krzyczeć o tym na lewo i prawo. Trzeba ruszyć dupę znaleść na to kwity i siedzieć cicho. Kiedy sprawa ucichnie, hieny cmentarne poczują swój czas i przyjdą z tym samym. Wówczas wyjmujemy kwity z poprzedniej chucpy i tamci się chowają.
JB
Piotr
2018-03-11 15:25:09 UTC
Permalink
Post by Andrew Karts
Nie zaistnialo by to co juz istnialo, panie Piotrze?
;-) Widzi Pan - po komu pytac:

"Mozna sie zawsze zapytac, czy jestem na serio, czy tez o droge pytam"
Andrew Karts

kiedy oczywiste ze ani jedno ani drugie, bo by uzyc jezyka Panskiego Ojca Przelozonego: tylko "DEBIL" albo "chucpiarz" nie docenialby roli PiSu w upowszechnieniu na swiecie pojecia "polskie obozy smierci" i unormalnieniu ustawiania Polakow na tym samym poziomie odpwoiedzialnosc za Holokaust co Niemcow. PiS jedna ustaw zrobil wiecej niz kilkadziesiat lat pojedynczych antyPolakow i wysilkow Grossa i spolki.

To wlasnie dzieki PiS-owi ludzie na calym swiecie mogli sie uslyszec dyskusje o polskim wspoludziale w Holokauscie, o Jedwabnem ustawianym na tym samym poziomie zbrodni co Auschwitz, i o wysilkach Polakow by zamknac usta krytykom.

To walsnie dzieki PiSowi - dla wielu ludzi, zwlaszcza poza Europa - to bedzie JEDYNA informacja o zachowaniu Polakow w czasie wojny - patrz np. gazety w Argentynie przedrukowujace artykul z website Pagina 12 o Jedwabnem jako symptomatycznym do polkiego stosunku do Zydow (i ilustrujacym to to zdjeciem zolnierzy polskiego podziemia).

To wlasnie PiS dal takim ludziom i reklame i mozliwosc pozowania na ofiary przesladowan:

"“I want Poland to report me too, sue me, accuse me, and crucify me,”

wrote Diana Wang, who left Poland for Argentina in 1948 and serves as president of Generations of the Shoah in Argentina, an organisation representing Holocaust survivors and their descendants, in a testimony quoted on Página/12’s website"

Po owocach poznacie ich. Brawo PiS, Brawo Panie Pierwszy Prezesie Partii
i brawo panie Karts broniacy slusznosci ich dzialan.

Piotr

======================

Loading Image...
"to kukla symbolizujaca Sorosa."
Andrew Karts
Andrew Karts
2018-03-11 15:58:03 UTC
Permalink
Nie zauwazyl pan, iz ustawiano nas juz w odpowiedniej pozycji dlugo zanim nastapila PISowska reakcja, ktorej raczej nie przewidziano? I ze proces ten byl postepujacym niezaleznie od spolegliwosci porzedniej ekipy?
Piotr
2018-03-11 16:48:06 UTC
Permalink
Post by Andrew Karts
Nie zauwazyl pan, iz ustawiano nas juz w odpowiedniej pozycji dlugo zanim nastapila PISowska reakcja
Przez kilkadziesiat od wojny MNIEJ niz w ciagu kilku tygodni po genialnym posuniecia Prezesa i jego pretorian
Post by Andrew Karts
ktorej raczej nie przewidziano?
Huh? Ta reakcja na PiSOwska ustawe bylo do nie do przewidzenia" tylko
dla zyjacych w bunkrze PiSowskie mentalnosci, nakrecajacych sie czytaniem wylacznie prawicowej prasy, wsrod potakiewiczow i towarzystwa adoracji Prezesa, by sprafarazowac Kasprowicza wsrod:

"kupczykow licytujących się wzajem, kto najglosniej o niewinnosci drogiej Ojczyzny powie."


Pan Jacek w otwierajcym poscie dowodzil jak to reakcja na PiSowska ustawa to czesc akcji rosyjskich sluzb, ktore uzywaja ustawy PiS aby izolowac Polske i wzmacania wplywy Rosji w jej dawnej sferze wplywu.

Jesli wiec nawet pan Jacek potafil, a glowni politycy PiSu, wliczajac Geniusza Politycznego, nie potrafili przewidziec konsekwencji swoich wlasnych czynow,
to nazywanie ich "uzytecznymi idiotami Rosji" moglby by byc niesprawiedliwe dla idiotow.

Byloby ciekawe dowiedziec sie kto KONKRETNIE w PiS zaproponowal i sformulowal te ustawe w tej formie - bo jest tak fatalna i tak otwarta na "misinterpretation" i manipulacje, ze trudno bylo zrobic ja bardziej taka nawet gdyby ktos chcial.

No chyba, ze wlasnie chcial - no ale wtedy to przenosi nas z PiSu jako "DEBILI" i uzytecznych idiotow Rosji, do tego co Panski Ojciec Przelozony nazywa "agentura".

===
Piotr
Andrew Karts
2018-03-11 22:14:00 UTC
Permalink
Pan Piotr gleboko wierzy iz swiat li tylko czeka na takie rewelacje, aby izolowac Polske. Jak i z tym calym TN. Polska jest zbyt wazna w europejskim ukladzie ukladzie sil, aby ktos chcial ja przez takie sprawy stracic.
Piotr
2018-03-12 00:23:49 UTC
Permalink
Post by Andrew Karts
Pan Piotr gleboko wierzy iz swiat li tylko czeka na takie rewelacje, aby izolowac Polske.
Jak sie nie potrafi zbic argumentow oponenta, to przypisuje mu sie ... irracjonalnosc i tendencyjnosc, twierdzac, ze to co mowi to nie argument otwarty na falsyfikacje faktami i logika, a kwestia .... zaslepienia i irracjonalnej "wiary". ;-)

Niedaleko pada ogryzek od jabloni:

Jablon: "Smutne wiesci dla b. gleboko wierzacych w tzw. global warming"

Bulba: "Pan Piotr gleboko wierzy iz swiat li tylko czeka na takie rewelacje, aby izolowac Polske."

Nasladownictwo najszczersza forma pochlebstwa? ;-)

Piotr
P.S. Choc trzeba przyznac ze w jednym Uczen przescignal swojego Mistrza - pan Bulba probuje dyskredytowac mnie za poglady ... mojego adwersarza: bo to ... Jacek Bialy otworzyl ten watek aby wiazal reakcje na ustawe o IPN z Rosja uzywajaca Zydow, aby izolowac Polske od USA.

===
https://polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/87d046a0612cebe970cfa2e25a2cf983_XL.jpg
"to kukla symbolizujaca Sorosa."
Andrew Karts
j***@gmail.com
2018-03-11 11:24:53 UTC
Permalink
Trela znowu nic nie rozumie. Panu Treli ciagle chodzi o znalezienie winnych. Tutaj jednak chodzi o wyjaśnienie mechanizmu zjawiska, aby nie stwarzało ono zagrożenia, a wręcz mogło posłużyć jako narzędzie własnej polityki.
Niech najpierw pan Trela zastanowi się nad tym, jaką korzyść mogą mieć Żydzi w USA lub w Izraelu z zerwania stosunków polsko-amerykańskich. Oczywiście żadną, toteż środowiska żydowskie coraz bardziej odcinają się od wszelkich tego rodzaju sugestii. Pomimo tego z różnych stron one się pojawiają. Znaczy to tyle, że ktoś trzeci popycha ten wózek i coraz bardziej we własnym kierunku.
A jeśli pan Trela nie wie, komu najbardziej przeszkadza NATO, a szczególnie jego wschodnia flanka leżąca na rubieżach byłego Związku Radzieckiego, to niech sobie Trela przypomni, kto ze światowych przywódców najbardziej nad rozpadem Związku Radzieckiego się użalał.

JB
Piotr
2018-03-11 15:38:48 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
Trela znowu nic nie rozumie. Panu Treli ciagle chodzi o znalezienie winnych.
nie, "Treli chodzilo o to" czy Jacek Bialy potrafi "connect the dots":

skoro pan Jacek Bialy napisal dlugi i nadety artykul, o tym jak to za reakcjami na ustawa o IPN stoi Rosja, ktora uzywa "Zydow " dla odizolowania miedzynarodowego Polakow jako narodu antysemitow, aby zablokowac alternatywe dla rosyjskiej kontroli Europy przy pomocy rosyjskiego gazu, i zniechecic USA do angazaownia sie w Europie,

to w takim razie powinien umiec odpwoiedziec na pytanie na CZYJA KORZYSC w takim razie dzialali autorzy ustawy o IPN ktorzy to wszystko Roksji umozliwili.

Ale nasz dzielny pan Jacek ... odmowil wyciagniecia wioskow ze swojej wlasnej tezy (when the going get tough, the though get going ... ;-))
i zmienil kierunek dyskusji na dyskusje o tym ... jak to w Polsce uzywa sie wiatrakow do mielenia maki na pierniki ... ;-)
Caly Pan Jacek, caly on.

==
Piotr
u2
2018-03-11 16:46:06 UTC
Permalink
Post by Piotr
to w takim razie powinien umiec odpwoiedziec na pytanie na CZYJA KORZYSC w takim razie dzialali autorzy ustawy o IPN ktorzy to wszystko Roksji umozliwili.
ta, ptysiu znowu się zapętlił:))))))))))
--
General Skalski o zydach w UB :

"Rozanski, Zyd, kanalia najgorszego gatunku, razem z Brystigerowa,
Fejginami, to wszystko (...) nie byli ludzie."

prof. PAN Krzysztof Jasiewicz o zydach :

"Zydow gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, ze sa narodem
wybranym. Czuja sie oni upowaznieni do interpretowania wszystkiego,
takze doktryny katolickiej. Cokolwiek bysmy zrobili, i tak bedzie
poddane ich krytyce - za malo, ze zle, ze zbyt malo ofiarnie. W moim
najglebszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Zydami, bo on do
niczego nie prowadzi... Ludzi, ktorzy uzywają slow 'antysemita',
'antysemicki', nalezy traktowac jak ludzi niegodnych debaty, ktorzy
usiluja niszczyc innych, gdy brakuje argumentow merytorycznych. To oni
tworza mowe nienawisci".
j***@gmail.com
2018-03-11 16:53:40 UTC
Permalink
Pan Trela milcząco zakłada, że wszystko co robi Rosja jest racjonalne i skuteczne z punktu widzenia Rosji, a głównym celem Rosji jest pokaranie Polski, więc o rety! - szybko znajdźmy winnego, zanim Rosja zdąży nam się dobrać do skóry (cóż - niewyleczony kompleks peerelczyka).
Tymczasem jest zupełnie na odwrót, gdyż coraz bardziej agresywne awanturnictwo Putina prowadzi Rosję do coraz większej izolacji i gospodarczej zapaści. Ten człowiek nie rozumie tego, że świat to nie jest Związek Radziecki, którym można było rządzić przy pomocy rozmaitych intryg i szantaży. A jeśli przeciwnik nie rozumie swego miejsca i roli, to tym lepiej dla nas.

JB
Piotr
2018-03-11 17:49:40 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
Pan Trela milcząco zakłada, że wszystko co robi Rosja jest racjonalne i skuteczne z punktu widzenia Rosji, a głównym celem Rosji jest pokaranie Polski
to nie ja zakladam p- to zaklada pan Jacek Bialy
j***@gmail.com
2018-03-11 18:23:02 UTC
Permalink
w którym miejscu??

JB
Piotr
2018-03-11 18:48:44 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
Post by j***@gmail.com
Pan Trela milcząco zakłada, że wszystko co robi Rosja jest racjonalne i skuteczne z punktu widzenia Rosji, a głównym celem Rosji jest pokaranie Polski
Nie, pan Trela milczaco zaklada, lecz tak zaklada pan Bialy
w którym miejscu??
a w tym:

"Co to oznacza dla Rosji? Oczywiście ekspansję surowcową USA w strefę, którą Związek Sowiecki zdobył orężem, w której arbitralnie ustalał granice między podbitymi narodami. A teraz w polskim Szczecinie spacerują amerykanscy żołnierze, a do polskiego Świnoujścia zaczął już przypływać amerykański gaz, który w przyszłości może dobić rosyjską gospodarkę. Jak Rosja powinna się bronić przed taką perspektywą? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską. Jak to zrobić?Najłatwiej przy pomocy izraelskich Żydów [mowa o reakcji Zydow na ustawe PiS o IPN]"
Jacek Bialy, ten watek

Zapalila sie zaroweczka ?

=
Piotr
Piotr
2018-03-11 18:40:14 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
Pan Trela milcząco zakłada, że wszystko co robi Rosja jest racjonalne i skuteczne z punktu widzenia Rosji, a głównym celem Rosji jest pokaranie Polski,
Nie, pan Trela milczaco zaklada, ze widzialy galy co pisaly - a pisaly
nadecie ("Drodzy Panstwo!") w tym watku jak to gaz z USA i Norwegii plynacy do Polski i z niej do innych krajow Europy Srodkowej:

"w przyszłości może dobić rosyjską gospodarkę. Jak Rosja powinna się bronić przed taką perspektywą? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską. Jak to zrobić?
Najłatwiej przy pomocy izraelskich Żydów" [i tu p. Jacek rozpisuje sie o dzialaniach umozliwionych ustawa o IPN-nie]

A teraz okazuje sie ze to

"[uzycie Zydow w celu] jak najszybszego zepsucia stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską" [jako] najlatwiejsza [dla Rosji] obrona przed dobiciem rosyjskiej gospodarki"

jest ... wbrew interesom Rosji. Whau!

W takim razie czapki z glow przed PiS-em - to oni celowo uchwalili ustawe o IPN wlasnie po to aby "jak najszybciej popsuc stosunki USA z Europa Srodkowa, a szczegolnie z Polska" i w ten sposob odciac Europe Srodkowa od amerykanskiego gazu - bo wg pana Jacka w ten sposob ... zaszkodza Rosji?????

"Nie bedzie bebenka, nie bedzie bebenka!" ;-)

==
Piotr
j***@gmail.com
2018-03-11 23:01:57 UTC
Permalink
Cała dzisiejsza rosyjska strategia jest prowadzona wbrew interesom Rosji! Gdy Rosja postrzegała USA jako swojego sojusznika, USA w ogóle nie interesowały się Polską. Jeszcze jakieś dwadzieścia lat temu porządek świata wyglądał następująco: Rosja pilnuje porządków na obszarze dawnego ZSRR, Niemcy pilnują dawnego III Reichu, ale oba regionalne mocarstwa uznają hegemonię USA. Sprawa krajów takich jak Polska była wtedy drugorzędna. Czekista wszystko popsuł. Zaczął tworzyć bandyckie państewka na swoich rubieżach, kręcić kurkami z ropa i gazem, a gdy się rozpłakał nad upadkiem Związku Radzieckiego, to jego sąsiedzi zaczęli mieć go dość.
W polityce wewnętrznej dodaje mu to punktów, gdy zajmie jakiś Krym, albo zbombarduje Aleppo. Lecz nie rozumie tego, że świat to nie jest Związek Radziecki i w świecie jest on zupełnie inaczej postrzegany niż mu się wydaje. Są tacy, którzy uważają, że jest to dobre dla Polski.

JB
Piotr
2018-03-12 00:41:38 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
Cała dzisiejsza rosyjska strategia jest prowadzona wbrew interesom Rosji!
Dziwne - bo nie odnosi sie takiego wrazenia z postu otwierajacego ten watek:

"Jak Rosja powinna się bronić przed ["perspektywą dobicia rosyjskiej gospodarki" amerykanskim gazem plynecaym do Polski]? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską. Jak to zrobić? Najłatwiej przy pomocy izraelskich Żydów [mowa o reakcji Zydow na ustawe PiS o IPN]"
Jacek Bialy

I brawo dla PiSu - sprytnie dali Rosji, ustawa o IPN, narzedzie do "zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską",
wiedzac ze takie zepsucie jest "wbrew interesom Rosji!". Genialne!

===
Piotr
j***@gmail.com
2018-03-12 10:11:59 UTC
Permalink
Tu nie chodzi o żaden PiS, tylko o pewną indywidualną technikę oglądu rzeczywistości, którą Józef Mackiewicz sformułował następująco: Jeśli walczysz z czekistami, musisz patrzec oczyma czekisty.
Albowiem są dwa światy panie Piotrze i każdy z tych światów kieruje się własną logiką. Świat realny, w którym ludzka cywilizacja egzystuje od tysięcy lat i wirtualny świat czekistów, który tej cywilizacji chce narzucić własne wewnętrzne definicje pojęć i własny język opisu rzeczywistości. Dlatego trzeba zrozumieć wirtualny świat czekistow, aby zapobiegać problemom które on stwarza.
Wracając do naszego Putina, to od lat zadziwia on wielu polityków na świecie, że będąc osobą zdrową na ciele i umyśle postępuje w tak nieracjonalny sposób. Bo jak można lekceważyć zagrożenie ze strony coraz bardziej rasistowskich Chin Ludowych i szukać zagrożenia na zgniłym Zachodzie, który nigdy nie chciał być wrogiem kraju takiego jak Rosja, który takiej czy innej Rosji już nie raz podał przyjacielską dłoń ratując Rosję przed upadkiem? Otóż czekista Putin został wychowany w wirtualnym sowieckim świecie i on postępuje całkiem racjonalnie w stosunku do reguł sowieckiego świata, lecz takie postępowanie bywa zwykle irracjonalne z punktu widzenia świata rzeczywistego.
Tak więc już do rzeczy - Atakowanie stosunków polsko-amerykańskich jest racjonalne, jeśli chcemy się pozbyć tych podłych imperialistów z miasta Szczecin, które Armia Czerwona własną krwią zdobyła i nie po to oddała Polsce Ludowej, żeby tam dzisiaj panoszyli się wrogowie ludu, którzy u siebie wymordowali tysiące Indian, a tysiące Murzynów spędzili do niewolniczej pracy i dokąd Związek Radziecki istniał, dotąd siły postępu nie pozwalały to, aby to nieszczęście pojawiło się u nas i tak dalej...
Logiczne panie Piotrze? Jeśli odpowiednio zdefiniujemy świat to będzie logiczne, lecz świat jako taki jest niedefiniowalny. Natomiast amerykańska obecność po prostu sprawdziła sie już w niejednym kraju świata jako gwarancja bezpieczeństwa i cywilizacyjnego rozwoju, czego nie da się powiedzieć o świecie czekistów.

JB
Piotr
2018-03-12 17:37:47 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
Tu nie chodzi o żaden PiS, tylko o pewną indywidualną technikę oglądu rzeczywistości, którą Józef Mackiewicz sformułował następująco: Jeśli walczysz z czekistami, musisz patrzec oczyma czekisty.
gdzie w przypadku PiS ta "walka z czekistami" polega oslabieniu Polski i daniu czekistom tego co potrzebuja ;-). Z takimi walczakami jak PiS, po co czekistom wrogow?

Na wypadek gdyby zapomnial Pan swoich wlasnych slow - oto co Pan pisal w tym watku:

- o potrzebach Rosji:
"Jak Rosja powinna się bronić przed ["perspektywą dobicia rosyjskiej gospodarki" amerykanskim gazem plynacym do Polski]? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską"

- i jak to czekisci osiagna:
"Jak to zrobić? Najłatwiej przy pomocy izraelskich Żydów [...] po ostatnim występie fundacji Rudermana okazało się, że ktoś nazbyt życzliwy dmucha im w żagiel, że głównym przesłaniem tego krótkiego filmu nie jest pamięć o ofiarach Holokaustu, lecz zerwanie stosunków pomiędzy Polską i USA. "

I tylko na otwierajace pytanie:

"Smialo - panie Jacku, connect the dots - w takim razie na czyja korzysc
pracuja autorzy ustawy o IPN _ktora wszystko to umozliwila_ ? ;-)"

pan Jacek ciagle wije sie i wykreca:

"Tu nie chodzi o żaden PiS, tylko o pewną indywidualną technikę oglądu rzeczywistości" ;-)
===
Piotr
u2
2018-03-12 17:43:57 UTC
Permalink
ta, ptysiu kreuje podaż i popyt:)))))))))))))))
--
General Skalski o zydach w UB :

"Rozanski, Zyd, kanalia najgorszego gatunku, razem z Brystigerowa,
Fejginami, to wszystko (...) nie byli ludzie."

prof. PAN Krzysztof Jasiewicz o zydach :

"Zydow gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, ze sa narodem
wybranym. Czuja sie oni upowaznieni do interpretowania wszystkiego,
takze doktryny katolickiej. Cokolwiek bysmy zrobili, i tak bedzie
poddane ich krytyce - za malo, ze zle, ze zbyt malo ofiarnie. W moim
najglebszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Zydami, bo on do
niczego nie prowadzi... Ludzi, ktorzy uzywają slow 'antysemita',
'antysemicki', nalezy traktowac jak ludzi niegodnych debaty, ktorzy
usiluja niszczyc innych, gdy brakuje argumentow merytorycznych. To oni
tworza mowe nienawisci".
j***@gmail.com
2018-03-12 19:38:19 UTC
Permalink
"gdzie w przypadku PiS?" - Niech pan pyta PiS.

JB

j***@gmail.com
2018-03-11 18:12:20 UTC
Permalink
Tutaj się zgodzę - gdyby nie ustawa o IPN, sowiecki plan nie zostałby uruchomiony. Różnimy się tylko tym, że pan z góry zakłada jakąś nieubłaganą skuteczność sowieckich planów (co tłumaczę peerelowskim wychowaniem zakonserwowanym w obcym świecie).
Co jest dla nas dobre a co złe zależy od nas, a nie od czyich planów, które i tak trzymane są w szufladzie. Mnie to przypomina panikę sprzed kilkunastu lat, że Rosja 'wyceluje' w nas rakiety, gdy się zgodzimy na amerykańską tarczę w Redzikowie (w tym 'celowaniu' to Wyborcza najbardziej celowała).
Co do obecnych działań Putina wbijającego kliny w znienawidzoną mu wschodnią flankę NATO, to prowokując Żydów zdetonował ładunek, który oni sami mogliby użyć przeciw nam o wiele skuteczniej w niedalekiej przyszłości.
Co do samej ustawy o IPN to jestem skłonny wierzyć tym, którzy twierdzą, że to bubel prawny. No ale skoro już mamy ten Trybunał, to niech się nad tym głowi... (w końcu za co biorą kasę od państwa?)

JB
j***@gmail.com
2018-03-11 18:37:32 UTC
Permalink
Ja panu życzę więcej polotu... I mniej kontaktu z twórczością A. Michnika, który w IIIRP stał się mistrzem kreowania absurdów, gabinetów luster, kuglarzem dyskutującym z własnymi argumentami wywróconymi do góry dnem.

JB
Piotr
2018-03-09 16:25:03 UTC
Permalink
Post by j***@gmail.com
:-DD
To żeś pan się natrudził przy tym panie Zalku... Teraz ktoś przeczyta i pomyśli: co ma wspólnego stacja kolejowa w Zbąszynie z rurami na dnie Bałtyku? Poszpera w googlach i nie znajdzie nic.
Nach, jak ten ktos poszpera w googlach to znajdzie zarza obok post Jacka Bialego ktorego post p. Zalka jest parodia GENIALNEGO strumienia swaidomosci Jacka Bialego w ktorym to tenze Jacek:

- genialnie odkryl wielki spisek Rosji, ktora dzieki PiSowi uchwalacemu ustawe o IPN uzywa Zydow ("fundacji Rudermana") aby doprowadzic do zerwania stosunkow miedzy USA i Polska, i dla oslabienia Polski ekonomicznie i politycznie (te grube miliardy dolarow dla "hien cmentarnych" zamiast na nowoczesna bron i technologie).

- zdradzil, ze jesli ten plan sie Rosji powiedzie to bedzie to ta-daaam ("Drodzy Panstwo!") dowod na chinska dominacje swiata!
Post by j***@gmail.com
Toteż pomyśli sobie, że szanowny pan Zalek ma nierówno pod sufitem
oj to to - to pan Zalek pariodujacy p. Bialego ma nierowno pod sufitem ;-)
Post by j***@gmail.com
i po co panu było to odwracanie kota ogonem? Nie lepiej napisać coś od siebie?
eeh, co to za sztuka - pisac od siebie kazdy moze (najlepszy dowod - post otwierajacy ten watek), wykazac nierownosc pod sufitem oponenta uzywajac jego WLASNYCH argumentow i stylu - a to owszem, sztuka.

Choc trzeba przyznac, ze w tym wypadku - biorac pod uwage glebie oryginalu -
nie bylo to az tak trudne. ;-)

Piotr
j***@gmail.com
2018-03-09 07:16:18 UTC
Permalink
Tekst oryginalny z 5 marca 2018 zatytułowany:
Geopolityka i hieny cmentarne, czyli o co chodź z tymi Żydami
----
Skoro chodzi o Żydów, to zapewne każdy powie, że chodzi o pieniądze i poniekąd będzie miał rację. Lecz zauważmy, że wybuch wideo-bomby o nazwie 'Polski Holokaust' zdołał przestraszyć nawet Żydów, którzy zaczęli się odcinać od nazbyt gorliwie przeprowadzonej akcji fundacji Rudermana. Dlatego są podstawy aby uważać, że sprawa ma drugie dno. Jakie? Oczywiście tutaj również chodzi o pieniądze, lecz myślę, że tym razem nie chodzi już o żydowskie pieniądze, lecz o dużo większe transfery. Jakie? 

Być może ktoś widział archiwalne zdjęcie z początku II Wojny Światowej, kiedy na granicznej stacji kolejowej w mieście Przemyśl odbywało się regularne przetaczanie ropy naftowej z cystern radzieckich do niemieckich. To dzięki tej radzieckiej ropie Hitler mógł przez chwilę pomarzyć o 'niemieckiej Europie'. Jak obecnie wiadomo, niemiecko-radziecka granica na Bugu i Sanie nie miała żadnych szans na przetrwanie, natomiast koszt tego geopolitycznego projektu sięgnął dziesiątków milionów ludzkich istnień. 
Otóż dzisiaj sytuacja robi się trochę podobna, tyle że rolę stacji kolejowej w Przemyślu mają odegrać rurociągi gazowe pod dnem Bałtyku. Geopolityczny projekt jest taki, że posowiecka Rosja będzie sprzedawać Niemcom gaz, a Niemcy będą go redystrybuować po krajach Europy - szczególnie po tych krajach, które nie miały realnej alternatywy dla rosyjskiego paliwa, czyli do krajów środkowej i wschodniej Europy. 
Jednakże całkiem realne zalążki takiej alternatywy pojawiły się w postaci terminalu LNG w Świnoujściu oraz projektu gazociągu mającego sprowadzać do polski gaz z Morza Norweskiego. Ponadto PiS-owski rząd rzucił hasło Międzymorza, co ma oznaczać budowę infrastruktury komunikacyjnej, która mogłaby gospodarczo skonsolidować obszar pomiędzy Rosją i Niemcami. Na przykład mówi się o gazociągach ze Świnoujścia na Bałkany, dokąd miałby docierać amerykański gaz jako alternatywa dla gazu rosyjskiego. 
Co to oznacza dla Rosji? Oczywiście ekspansję surowcową USA w strefę, którą Związek Sowiecki zdobył orężem, w której arbitralnie ustalał granice między podbitymi narodami. A teraz w polskim Szczecinie spacerują amerykanscy żołnierze, a do polskiego Świnoujścia zaczął już przypływać amerykański gaz, który w przyszłości może dobić rosyjską gospodarkę. Jak Rosja powinna się bronić przed taką perspektywą? Poprzez jak najszybsze zepsucie stosunków Stanów Zjednoczonych z Europą Środkową, a szczególnie z Polską. Jak to zrobić? 

Najłatwiej przy pomocy izraelskich Żydów, którym od pewnego czasu grozi wojna ze strony rządzonego przez szyickich rewolucjonistów Iranu. Rewolucja irańskich ajatollachów ma się mniej więcej tak do rewolucji bolszewików, jak córka do swojej matki - mogą się ze sobą różnic, nie zgadzać, a nawet czasem pokłócić, lecz w kwestiach strategicznych słowo Pani Matki jest wiążące. A do takich kwestii należy na przykład decyzja, czy Iran napadnie na Izrael dzisiaj, czy może za lat kilka, kiedy izraelscy Żydzi przestaną być potrzebni w rosyjskiej grze o strefy wpływów w Europie. 
Przez jakiś czas większości Żydów wydawało się, że obwiniając Polskę o Holokaust walczą o swój interes. Lecz po ostatnim występie fundacji Rudermana okazało się, że ktoś nazbyt życzliwy dmucha im w żagiel, że głównym przesłaniem tego krótkiego filmu nie jest pamięć o ofiarach Holokaustu, lecz zerwanie stosunków pomiędzy Polską i USA. Żydom może się to 'opłacać' w takim stopniu, w jakim nam może się 'opłacać' zerwanie stosunków USA z Turcją albo z Koreą Południową, jednak takie absurdalne życzenie zostało wyrażone dobitnie na końcu nagrania, jak to się robi w spotach reklamowych. 
Teraz wyobraźmy sobie, że prezydent Trump ten spot obejrzał i tak się na Polaków zeźlił, że wkrótce odda ich w ręce Putina, z czego Putin będzie miał największy pożytek. A nawet gdy polaczki ugną kolana, pożytek z tego będzie niewielki, gdyż Polska i jej sąsiedzi zamiast płacić Ameryce za gaz, za rakiety, za nowoczesną technologię, zaczną się wypłacać amerykańskim hienom cmentarnym roszczącymi sobie prawo do spadku po pomordowanych w Europie Żydach. 

Drodzy Państwo! Jeśli Stany Zjednoczone pod przywództwem Donalda Trumpa dadzą się nabrać na taki szwindel, to niestety będzie oznaczać, że albo cywilizację amerykańską opanowali kosmici, albo jest jeszcze gorzej, czyli że przestała już ona istnieć. A jeśli tak jest, to nie czeka nas ani opcja żydowska, ani rosyjska ani nawet Niemcy nie ostaną się jako podmiot rozgrywający w Europie. W takim układzie cały świat czeka opcja czysto chińska, czyli chińska nad nim dominacja bez żadnego dealu z innymi podmiotami. 
Świat stanie się jednobiegunowy, choć niekoniecznie jednorodny, jako że będzie on posiadał jakąś hierarchiczną strukturę. Skoro nic na to nie poradzimy, to spróbujmy przynajmniej tak się w nowej strukturze ustawić, żeby nas sąsiedzi zbyt mocno nie kopali. A w tego rodzaju układankach obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy. To znaczy, że lepszy będzie ten, kto pierwszy wyczuje kierunek wiatru. 
Po czym ten wiatr rozpoznać? Chociażby po tym, jaki będzie efekt ostatnio rozpętanej burzy. Wtedy się dowiemy, co kryje się za hasłem "America first" - prymat interesów strategicznych, czy cmentarnych hien. 

Jacek Biały
Loading...